programs.pl - strona główna
 |  Rejestracja

O serwisie

Serwis programs.pl należy do czołówki portali poświęconych sferze legalnego oprogramowania. Jego głównymi odbiorcami są zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z komputerem, jak i specjaliści poszukujący oprogramowania spełniającego ich wygórowane potrzeby.

programs.pl po raz pierwszy pojawił się w internecie w lutym 2003 roku. Pomysłodawcą projektu był Tomasz Misiewicz, obecny prezes zarządu spółki Relative Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

Od początku istnienia główną ideę portalu było zgromadzenie i upowszechnienie bazy szeroko rozumianego legalnego oprogramowania, dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Baza programowa choć początkowo niewielka wraz ze współpracą użytkowników, rozrastała się w potężny zasób oprogramowania.

Wzrastająca pozycja na rynku pozwoliła na przeprowadzenie kolejnych inwestycji, dzięki którym w 2005 roku światło dzienne ujrzała nowa wersja vortalu. Wraz z wprowadzeniem nowej wersji zostało poszerzone spektrum działania. Vortal oprócz udostępniania profesjonalnie wyselekcjonowanego zbioru aplikacji rozpoczął współpracę z wieloma portalami branży IT w celu umieszczania najświeższych aktualności ze świata internetu oraz artykułów opisujących nowe technologie.

Kolejne lata pozwalały na uzyskiwanie informacji od użytkowników, dzięki czemu strona mogła udoskonalać się zgodnie z ich życzeniami. W 2007 roku została wprowadzona opcja Niezbędnik zawierającą wszystkie niezbędne programy dla potencjalnego użytkownika. Opcja ta w szczególności była skierowana dla osób posiadających komputery po reinstalacji systemu, lecz uzyskała także sporą aprobatę ze strony innych użytkowników, chcących uzupełnić swojś bazę programów polecanych przez profesjonalistów.

Aktualnie jesteśmy w czołówce serwisów branży IT. Co miesiąc odwiedza nas ponad 800 tys., generując przy tym ponad 3 mln odsłon.

Wraz z nadejściem 2010 roku wdrożyliśmy nowe logo, które pozwala ukazać początek nadchodzących zmian. Jesteśmy w trakcie wprowadzania nowych funkcjonalności, została uruchomiona pomoc on-line, w której staramy się pomóc każdemu użytkownikowi rozwiązać zarówno te trudniejsze, jak i łatwiejsze problemy. W najbliższym okresie planowane jest wdrożenie forum, na którym użytkownicy tworzący społeczność będą mogli rozwiązywać swoje problemy i wymieniać spostrzeżenia z innymi.

Mamy nadzieją, że kolejne zmiany pozwolą nam stworzyć stronę taką, jakiej potrzebują użytkownicy, ponieważ to dla nich ona istnieje i dzięki nim może wciąć się rozwijać.