programs.pl - strona główna
 |  Rejestracja

Historyczne połączenie firm Dell i EMC zakończone

Dodano: 09.09.2016, Źródło: Dell

Firma Dell Technologies ogłosiła dziś zakończenie procesu połączenia z EMC Corporation. Tym samym powstała unikalna rodzina przedsiębiorstw dostarczających kluczową infrastrukturę pozwalającą organizacjom na dokonywanie cyfrowej transformacji, modernizację środowiska IT oraz skuteczną ochronę ich najcenniejszego zasobu – informacji. Nowopowstała firma to lider rynku, z rocznymi przychodami o wartości 74 miliardów dolarów, z szerokim portfolio technologii rozwiązujących problemy klientów w najszybciej rosnących obszarach, takich jak chmura hybrydowa, centrum danych definiowane programowo, infrastruktura konwergentna, platform-as-a-service, analiza danych, technologie mobilne i cyberbezpieczeństwo.
 

Klientami Dell Technologies jest 98 proc. firm z listy Fortune 500. Dwa największe i najbardziej rozpoznawalne obszary biznesowe nowo powstałego podmiotu to urządzenia PC Dell oraz rozwiązania infrastrukturalne Dell EMC – oba mocno wspierane przez Dell EMC Services. Ponadto w portfolio Dell Technologies znajdują się Boomi, Pivotal, RSA, SecureWorks, Virtustream i VMware. Unikalna struktura organizacyjna daje firmie elastyczność działania charakterystyczną dla start-upu, przy jednoczesnym globalnym zasięgu korporacji i najwyższej jakości usług. Skala działania Dell Technologies pozwoli dostarczać bardziej innowacyjne produkty oraz zwiększyć poziom inwestycji w R&D, sprzedaż i marketing, obsługę i wsparcie klienta, pozwoli także oferować klientom jeszcze bardziej wydajne rozwiązania. Firma będzie publikować swoje sprawozdania finansowe, pozostaje jednak kontrolowana przez prywatny podmiot. Dzięki temu możliwe będzie długoterminowe inwestowanie w ekosystem klientów i partnerów.


Michael Dell, prezes i CEO Dell Technologies, komentuje: Stoimy u progu kolejnej rewolucji przemysłowej. Z minuty na minutę świat wokół nas staje się coraz bardziej inteligentny i coraz lepiej skomunikowany. Bez wątpienia będzie również przesiąknięty Internetem rzeczy, co pozwoli naszym klientom na realizację wyjątkowych projektów. Dlatego właśnie stworzyliśmy Dell Technologies. Nasze produkty, usługi, a także odpowiedni ludzie i globalny zasięg działania, pozwoli nam motywować naszych klientów – małych i większych – do przemian oraz wspierać ich na drodze do cyfrowej rewolucji.


Dell Technologies, łącząc siłę Della w dotarciu do sektora MŚP oraz pozycję EMC w segmencie dużych firm, jest liderem wielu kluczowych segmentów rynku technologii informacyjnych, wartego 2 biliony dolarów. Dell Technologies zajmuje najwyższą pozycję w 20 kategoriach zestawień Magic Quadrant firmy Gartner. Firma jest też właścicielem ponad 20 000 patentów i wniosków patentowych.


Jamie Dimon, prezes i CEO JPMorgan Chase, komentuje: Firmy z branży finansowej z reguły szybko wdrażają nowe technologie, by lepiej obsługiwać swoich klientów, a nowa fala digitalizacji jest kontynuacją trendu, który obserwuję całe swoje życie. Jako jeden z największych na świecie klientów firm Dell i EMC, rocznie wydajemy na technologie ok. 9 miliardów dolarów – na infrastrukturę, a także chmurę, analizę big data i cyberbezpieczeństwo. Upewniamy się, że rozsądnie dysponujemy tymi pieniędzmi i bardzo ostrożnie dobieramy partnerów. Michaela Della znam od 30 lat. To wspaniały człowiek z zasadami, który szczerze troszczy się o wszystkich, z którymi pracuje – zarówno w swojej firmie, jak i poza nią. Jestem podekscytowany nową firmą Michaela i chętnie zobaczę wszystko, co stworzą w przyszłości.
 

Marc Benioff, prezes i CEO Salesforce, dodał: „Partnerstwo Salesforce z Dellem i EMC było ważnym elementem w procesie rozpowszechniania innowacji w branży. Michael to niesamowity wizjoner i jeden z kluczowych liderów naszym sektorze. Jest doskonałym partnerem, który pomógł nam osiągnąć sukces. Teraz, wraz z Dell Technologies, ponownie odmienia rynek nowych technologii.
 

Tim McGrath, prezes i CEO PC Connection, Inc., powiedział: Nasze partnerstwo z Dellem rozwinęło się dynamicznie na przestrzeni ostatnich sześciu lat. Po otrzymaniu tytułu „Dell Partner of the Year” w roku 2014 i 2015, powodzi nam się znacznie lepiej. Jako partner firm Dell, EMC, VMware oraz RSA możemy dostarczać klientom innowacyjne, efektywne kosztowo, bezpieczne i kompleksowe rozwiązania IT. Teraz, wykorzystując portfolio produktów Dell Technologies, PC Connection, Inc. rozwija swoje możliwości, będąc w stanie oferować klientom jeszcze więcej. Chcemy wzmocnić swoją współpracę z Dell Technologies po to, by zaoferować naszym klientom odpowiednie wsparcie techniczne i merytoryczne, a także dostęp do szerokiego wyboru produktów, które odpowiedzą na ich potrzeby z obszaru IT.
 

Dziś firma prezentuje również nową identyfikację wizualną. Film, zawierający dodatkowe informacje, dostępny jest tutaj.
 

Warunki finansowe

W chwili zakończenia transakcji 7 września 2016 r. akcjonariusze EMC otrzymali 24,05 dolara na akcję w gotówce oraz akcje typu „tracking stock”, proporcjonalnie do udziałów EMC w VMware. W oparciu o szacowaną liczbę akcji EMC pozostałych w momencie sfinalizowania transakcji, akcjonariusze EMC otrzymali  0,11146 nowej akcji typu „tracking stock” (NYSE: DVMT) za każdą akcję EMC. Wartość akcji typu „tracking stock” może się różnić od wyceny akcji VMware ze względu na różną specyfikę i uprawnienia dawane przez obydwa typy akcji.Połączone sprawozdanie finansowe pro forma, 29 stycznia 2016.

Brak komentarzy

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Komentuj

Dodaj komentarz
Twoja wypowiedź jest za krótka, postaraj się ją rozwinąć.
Napisz jeszcze przynajmniej znaków.
Pamiętaj o zasadach komentowania

Popularne pliki ostatnie 7 dni