programs.pl - strona główna
 |  Rejestracja

Superkomputery Dell stworzone z myślą o zaawansowanych programach badawczych

Dodano: 18.07.2016, Źródło: Dell

Firma Dell poinformowała o udoskonaleniu portfolio usług wysokowydajnej infrastruktury obliczeniowej (HPC), dając tym samym dostęp do wszystkich korzyści jakie niosą ze sobą superkomputery.

Podczas gdy tradycyjne komputery HPC nie zawsze są w stanie poradzić sobie z zaawansowanymi programami badawczymi, rozwiązania Dell HPC zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich wydajność obliczeniowa sprostała nawet najbardziej wymagającym zadaniompowiedział Jim Gantheir, Vice Prezydent i General Manager, Dell Engineered Systems, Cloud i HPC. Firma Dell, jako niekwestionowany lider rozwiązań HPC, cały czas udoskonala technologię wysokowydajnej infrastruktury obliczeniowej, po to aby móc dostarczyć wszystkim klientom rozwiązania gotowe na wyzwania przyszłości. Najnowsze systemy HPC są nie tylko bardzo elastyczne, ale charakteryzują się także wysoką niezawodnością, potwierdzoną wieloletnim doświadczeniem firmy Dell oraz oferują wydajność na najwyższym możliwym poziomie. Dzięki temu, rozwiązania Dell HPC są w stanie obsłużyć nawet najbardziej wymagające programy badawcze. dodaje Jim Gantheir.

Dostępne na całym świecie portfolio systemów Dell HPC to połączenie elastycznej i niestandardowej wysokowydajnej infrastruktury obliczeniowej z zaawansowanymi rozwiązaniami gromadzenia i analizy danych, prostotą oraz niezawodnością wstępnie skonfigurowanych systemów HPC. Inżynierowie firmy Dell podczas opracowywania wspomnianych rozwiązań skupili się na dostosowaniu ich do różnych specjalistycznych potrzeb, takich jak chociażby nauka i różnego rodzaju programy badawcze. Całość została stworzona w oparciu o bardzo solidną konstrukcję i charakteryzuje się bardzo dobrym wsparciem technicznym z dodatkowymi opcjami serwisowymi przez cały żywotności urządzenia.

Dzięki zoptymalizowanemu procesowi konfiguracji oraz uproszczonemu systemu przyjmowania i realizacji zamówień, firma Dell jest w stanie dostarczyć gotowy system HPC o dowolnej wielkości nawet w ciągu jednego dnia. Portfolio wysokowydajnej infrastruktury obliczeniowej z procesorami z rodziny Intel Xeon, architekturą Scalable System Framework oraz równoległym systemem plików Dell Lustre oraz rozwiązaniem HPC NFS firmy Dell z zakresu pamięci masowej możemy podzielić na trzy główne kategorie:

  • Systemy Dell HPC na potrzeby nauk przyrodniczych
  • Systemy Dell HPC dla przemysłu
  • Systemy Dell HPC na potrzeby badań naukowych

Ulepszone system Dell HPC są już dostępne dla zainteresowanych firm w postaci testowego programu wcześniejszego dostępu do tychże rozwiązań.

Brak komentarzy

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Komentuj

Dodaj komentarz
Twoja wypowiedź jest za krótka, postaraj się ją rozwinąć.
Napisz jeszcze przynajmniej znaków.
Pamiętaj o zasadach komentowania

Popularne pliki ostatnie 7 dni