programs.pl - strona główna
 |  Rejestracja

FAQ

Czy oferowane oprogramowanie przez vortal Programs.pl jest legalne?


Tak, wszystkie udostępniane pliki są legalne. Programy działają na licencjach: freeware, shareware, adware, demo, trial, gpl.

Jaką mam gwarancję, że pliki pobierane z serwisu nie zawierają wirusów lub złośliwego oprogramowania?


Większość dostępnych plków jest dostępnych z poziomu strony producenta oprogramowania i to od nich zależy bezpieczeństwo plików. Aczkolwiek zalecamy stosowanie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego, którego szeroki wachlarz oferuje nasz portal.

Czy, aby korzystać z programów dostępnych na voralu Programs.pl muszą uiszczać opłatę?


Nie, programy dostępne w serwisie są darmowe, posiadają one licencje typu adware, freeware, GNU GPL, GNU LGPL i MPL. Zdarzają się także programu w wersjach trial lub demo, są to wersje ograniczane czasem użytkowania lub brakiem pełnej funkcjonalności co można zmienić wykupując licencję.

Czy mogę w serwisie uiścić opłatę za licencję do danej wersji programu?


Nie ma takiej możliwości, lecz przy niektórych programach można znaleźć ikonkę kup program, która pozwoli na przejście do strony dystrybutora oprogramowania.

Dlaczego link do pliku nie działa?


Zdarza się, że linki do plików nie działają, ponieważ serwery producentów na których w głównej mierze są przechowywane mogą być przeciążone, czasowo wyłączone lub została zmieniona nazwa pliku. W takiej sytuacji można poprosić o naprawę naszych konsulatantów lub wybrać zgłoszenie nieczynego linku.

Dlaczego pliki ściągają mi się z innymi prędkościami niż znajomym?


Szybkość ściągania pliku zależy od przepustowości łącza serwera, na którym znajduje się plik, przepustowości łącza użytkownika, obciążenia sieci serwera na którym znajduje się plik będą obciążenia sieci użytkonika.

Dlaczego podczas instalacji niektórych programów np. Bearshare program antywirusowy informuje mnie, że może to być zagrożenie dla mojego komutera?


Dzieje się tak ponieważ niektóre aplikacje zawierają komponenty adware i niektóre skanery antywirusowe interpretują je jako zagrożenie (wirus).

Czy na voratalu znajdę pliki typu crack lub gotowe klucze do oprogramowania komercyjnego?


Nie, ponieważ działanie tego typu programów jest niezgodne z prawem.

Po pewnym czasie część opcji programu stała się niedostępna lub program przestał działał, dlaczego?


Należy sprawdzić rodzaj licencji danej aplikacji, ponieważ prawdopodbnie pobrany program jest w wersji demonstracyjnej lub testowej.

Czy programy pobierane z vortalu są dostępne w polskiej wersji językowej?


Wersja językowa zależy od tego co oferuje nam producent, gdzie język możemy ustawić odpowiednio konfigurując program. Coraz częściej powstają także niezależne spolszczenia do programów, które można ściągnąć z naszego serwisu. Jeśli program jest do pobrania w polskiej wersji językowej obok nazwy umieszczona jest polska flaga.